niedziela, 4 czerwca, 2023
portal sprzedawcy
Strona głównae-commerceCertyfikat SSL w Internecie – dlaczego warto?

Certyfikat SSL w Internecie – dlaczego warto?

Sprzedaż w sieci wiąże się z przesyłaniem danych osobowych, numerów telefonów oraz pieniędzy za dokonane transakcje. Zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko dla odbiorców, ale również dla właściciela sklepu internetowego czy strony internetowej jest niezwykle ważne. Pływa przede wszystkim na zaufanie oraz wiarygodność biznesu. Zapewnienie bezpieczeństwa przesyłanych danych może najlepiej zapewnić Certyfikat SSL. 

Czym jest Certyfikat SSL? 

Certyfikat SSL (ang. Secure Socket Layer) to protokół sieciowy, który ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo przesyłanych danych za pomocą połączenia internetowego. Zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych za pomocą Internetu. 

Jak sprawdzić, czy strona posiada certyfikat SSL? 

  • strona czy sklep internetowy posiada charakterystyczny przedrostek przed adresem strony https://;
  • Zamknięta kłódka pojawiająca się na pasku adresu przed nazwą strony czy sklepu internetowego, dzięki któremu mamy pewność, że certyfikat jest ważny 

Certyfikat SSL spełnia wszystkie wytyczne wskazane przez Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych i zapewnia jeszcze większą prywatność w procesach przesyłania danych osobowych oraz dokonywanych płatności.  

Korzyści korzystania z certyfikatu SSL: 

  • Wiarygodność;
  • Bezpieczeństwo przesyłania danych; 
  • Wyższe pozycjonowanie w wyszukiwarce; 
  • Zaufanie ze strony kupującego.

Certyfikat SSL pozytywnie wpływa również na procesy pozycjonowania w wyszukiwarce. Strony, które posiadają certyfikat wyświetlane są o wiele wyżej niż strony, które jego nie posiadają. Firma Google zapowiedziała, że będzie informować użytkowników o sklepach internetowych, które nie posiadają certyfikatu jako strony niebezpieczne a tym samym rekomendować strony, które są zabezpieczone dzięki SSL. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments