niedziela, 4 czerwca, 2023
portal sprzedawcy
Strona głównadropshippingCo sprzedawać w Internecie bez działalności gospodarczej?

Co sprzedawać w Internecie bez działalności gospodarczej?

Dzięki wejściu Konstytucji Biznesu, sprzedaż na małą skalę możliwa jest również bez prowadzenia zarejestrowanej działalności gospodarczej. Skorzystać z tego mogą przede wszystkim osoby, które są początkującymi przedsiębiorcami albo chciałby zmienić swoją pasję w biznes.  

Aktualnie działalność gospodarczą można prowadzić bez zarejestrowanej działalności gospodarczej, z tym, że jedynie na małą skalę. Natomiast jeszcze kiedyś każda działalność gospodarcza musiała być zarejestrowana chociażby w CEIDG. Mimo prowadzenia małej działalności, musisz pamiętać o przestrzeganiu praw konsumenta, a co za tym idzie – musisz posiadać regulamin sklepu internetowego oraz umożliwiać dokonanie zwrotu zakupionego towaru. 

Jakie zarobki na biznesie bez zakładania działalności? 

Konstytucja Biznesu wyraźnie określa wysokość zarobków na biznesie bez prowadzenia działalności gospodarczej. W 2020 roku jest to kwota 1300 zł brutto miesięcznie (czyli 50% stawki minimalnej w roku 2020). Określony limit dotyczy całego przychodu. Myśląc o realnych zarobkach, musisz wziąć kilka aspektów pod uwagę: 

  • Cenę zakupu towaru bądź jego wytworzenia; 
  • Cenę sprzedaży; 
  • Podatek dochodowy. 

Zatem im mniejszy będzie koszt uzyskania przychodu, tym więcej możesz zarobić pamiętając oczywiście o określonym limicie. 

Co sprzedawać w Internecie bez działalności gospodarczej? 

Ogólnie mówiąc można sprzedawać produktu wytworzone własnoręcznie jak i towary zakupione bezpośrednio z hurtowni. Warto zwrócić tutaj uwagę na możliwość prowadzenia sklepu internetowego w modelu dropshipping. Oto kilka naszych przykładów na produkty możliwe do sprzedaży: 

  • Sprzedaż odzieży – sprzedając te produkty w Internecie, nie musisz posiadać kasy fiskalnej, a więc dzięki temu możesz skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT. Możesz pomyśleć nad sprzedażą – własnoręcznie uszytych ubrań, odzieży używanej czy też kupując go z hurtowni;
  • Sprzedaż rękodzieła – robienie produktów własnoręcznie to Twoja pasja? Możesz spróbować zarabiać na tym. Klienci coraz częściej szukają unikatowych wzorów czy produktów wytwarzanych hand-made. Tutaj możesz pomyśleć o sprzedaży: obrazy, portrety, maskotki czy breloki wykonane z wełny, stojaki na alkohole, własnoręcznie wykonane albumy na zdjęcia oraz wiele wiele innych; 
  • Sprzedaż e-book’ów – coraz więcej ludzi decyduje się na zakup plików cyfrowych, na których są książki czy utwory muzyczne. Wydaje się to być najlepszy patent na zarobek, ponieważ koszty uzyskania przychodu bliskie są zeru. Warto pomyśleć o takich plikach jak: zdjęcia, grafiki, e-booki, szkolenia, kursy czy utwory muzyczne;
  • Sprzedaż mebli własnoręcznie wykonanych – jesteś początkującym stolarzem? Nie wiesz, jak zacząć swoją działalność? Sprzedaż własnoręcznie wykonanych produktów bez rejestracji działalności jest idealnym rozwiązaniem. Towary sprzedawane nie mogą jednak być zbyt drogie, ponieważ musisz pamiętać o limicie zarobkowym. Stoliki do domu, krzesła czy nawet meble ogrodowe to produkty, które mógłbyś oferować w swoim sklepie internetowym; 
  • Sprzedaż produktów okazjonalnych – zmiany pór roku czy różne święta sprawiają, że nie wiesz w co tak naprawdę zaopatrzyć swój sklep. Dzięki możliwości prowadzenia sklepu internetowego bez działalności możesz skupić się jedynie na konkretnej porze roku czy konkretnym święcie. Stroje karnawałowe, dekoracje świąteczne, ślubne czy komunijne to jedynie kilka z możliwości w takiej sprzedaży. 

Generalnie rzecz biorąc, w Internecie możesz sprzedawać wszystko co nie wymaga posiadania koncesji. Musisz jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach, które wiążą się ze sprzedażą konkretnych produktów, na przykład: 

  • Jeśli chcesz sprzedawać elektronikę, zawsze musisz być płatnikiem VAT; 
  • Jeśli chcesz sprzedawać biżuterię, która zawiera metale szlachetne – musisz rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej. 

Jednakże, jeśli chcesz zminimalizować koszty stałe zdecydowanie wybierz produkty, które nie ograniczają się w wyżej wymieniony sposób. Zawsze, gdy będziesz miał wątpliwości, każda doświadczona księgowa bądź księgowy wyjaśni Ci sprawę i podpowie w wyborze produktów. 

Gdzie można sprzedawać bez rejestracji działalności gospodarczej? 

Wybór odpowiedniego kanału sprzedaży to klucz do zdobycia klientów. Warto zastanowić się nad takimi kanałami jak: 

  • Allegro (pobiera prowizję od sprzedaży); 
  • Własna strona internetowa; 
  • Sklep na Facebooku. 

Każda sprzedaż w Internecie obliguje Cię do tego, abyś posiadał regulamin sklepu internetowego, który zgodny jest z obowiązującymi przepisami.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments