niedziela, 4 czerwca, 2023
portal sprzedawcy
Strona głównae-commerceCzy prowadzenie sklepu internetowego pracując u kogoś etacie to dobry pomysł ?

Czy prowadzenie sklepu internetowego pracując u kogoś etacie to dobry pomysł ?

Z dnia na dzień można zaobserwować wzrost ilości sklepów internetowych. W roku 2020 liczba ta szczególnie wzrasta. Z uwagi na obecną sytuację pandemiczną większość nowych biznesów powstaje również w obszarze e-commerce.

Otwarcie sklepu internetowego wydawać się może bardzo czasochłonne i trudne. Nic bardziej mylnego, sklep internetowy może działać na zasadzie oprogramowania SaaS. Dzięki takiemu rozwiązaniu sklep internetowy możesz otworzyć nawet w jeden dzień. Więcej czasu poświecisz nad wyborem produktów, które chcesz sprzedawać oraz wykupieniem domeny. Sklep na abonament nie wymaga także wnoszenia ogromnego wkładu, co miesiąc opłaca się ratę, zgodnie z wybranym abonamentem.

Sklep internetowy to jedna z najbardziej popularnych metod zarobku w Internecie, a zacząć działalność można nawet na pracując na etacie.

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z rejestracją działalności i opłatami, między innymi składki ZUS, które w 2020 roku wynoszą:

 • Pierwsze pół roku – 362 zł
 • Po dwóch latach – 1431 zł

Prowadzić sklep internetowy można można również pracować na etacie. W takim przypadku należy opłacać składkę zdrowotną w wysokości 362 zł.

Ciekawą alternatywą jest rejestracja firmy pod Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, przy takiej formie działalności nie musimy płacić ZUSU. – więcej znajdziesz w artykule

Sklep internetowy może być także prowadzony bez rejestracji działalności. W tej sytuacji natomiast zyski nie mogą być oszałamiające – uzyskiwanie przychodu poniżej połowy najniższej pensji krajowej, czyli poniżej 1300 brutto.

Jednakże w przypadku prowadzenia działalności dobrze zarejestrować firmę. Ułatwi to także współpracę z innymi przedsiębiorcami i będziesz brany na poważnie. Zdarzają się sytuację, w których niektóre firmy nie współpracują z osobami fizycznymi, działalność zdecydowanie ułatwi tutaj współpracę.

Tak jak wspominaliśmy, otwarcie sklepu internetowego na abonament (na platformie Shoper) to zaledwie chwila. Istnieje jednak więcej zalet takiego rozwiązania:

 • Możliwość integracji z innymi platformami sprzedażowymi (Allegro, Ceneo)
 • Możliwość integracji z bramkami płatności
 • Możliwość integracji z firmami kurierskimi
 • Możliwość korzystania ze sklepu na smartfonach lub innych urządzeniach mobilnych (RWD)
 • Udogodnienia w funkcjonalności
 • Darmowe wsparcie techniczne
 • Doradzanie w strefie e-commerce
 • Otwarcie i zamknięcie sklepu w dowolnej chwili
 • Nowoczesny wygląd

Pracując na etacie, zdecydowanie mamy mniej czasu aby poświęcić się swojemu własnemu biznesowi. Dobrym rozwiązaniem jest prowadzenie sklepu w modelu dropshipping. Nie potrzebujesz przestrzeni magazynowej oraz nie musisz martwić się o wysyłanie towaru – wszystko zlecasz hurtowni, z którą współpracujesz. Przesyłasz jedynie zamówienia i listy przewozowe. Dzięki temu jesteś w stanie pogodzić pracę na etacie oraz prowadzenie swojego sklepu internetowego. Wybierając platformę Shoper możesz od razu użyć gotowych integracji z hurtowniami i w zasadzie od razu rozpocząć swój biznes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments