poniedziałek, 19 października, 2020
e-commerce

Założenie gospodarstwa rolnego – co i jak

0
e-commerce

Kilka słów o Marketing Automation

0
e-commerce

Kilka pomysłów na domowy biznes w 2020 roku

0
e-commerce

Jak otworzyć sklep internetowy?

0
e-commerce

Jak wybrać nazwę dla sklepu internetowego?

0
e-commerce

Marża i narzut – jak obliczyć?

0
e-commerce

Informator po Google Ads

0
e-commerce

Co to jest rejestr BDO?

0
e-commerce

Reklamy Google Ads – co jest niedozwolone?

0
e-commerce

Co zrobić z elektrośmieciami?

0
e-commerce

Prezes UOKiK – jakie decyzje może podjąć?

0
wszystko o Google Ads

Reklamy Google Ads – typy reklam

0
e-commerce

Jak założyć fundację?

0
e-commerce

Zalety prowadzenia sklepu internetowego

0
e-commerce

Zarabianie w Internecie

0
e-commerce

Odstąpienie od umowy przez podróżnego

0
e-commerce

Stop Geoblokowania – o co w tym chodzi?

0
e-commerce

Jak funkcjonuje marketing automation?

0
Strona główna e-commerce Regulamin Twojego sklepu internetowego od profesjonalistów - dlaczego warto skorzystać?

Regulamin Twojego sklepu internetowego od profesjonalistów – dlaczego warto skorzystać?

Część 2 Odstąpienie od umowy  

Dokonując zakupu w sklepie internetowym, zawierając przy tym jednocześnie umowę kupna-sprzedaży, należy zawsze zapoznać się z zamieszczonym regulaminem, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. W profesjonalnym regulaminie powinno być wszystko jasno i szczegółowo wyjaśnione. Dotyczy to zarówno relacji z konsumentem (B2C), jak i z klientem (B2B). Dla każdego z nich powinny być wyszczególnione osobne kwestie w regulaminie.  

Odstąpienie od umowy, jest elementem, który obowiązkowo musi być zawarty w regulaminie sklepu internetowego. 

Zgodnie z art. 395 Kodeksu Cywilnego Zastrzeżenie umownego prawa odstąpienia  

§ 1. Można zastrzec, że jednej lub obu stronom przysługiwać będzie w ciągu oznaczonego terminu prawo odstąpienia od umowy. Prawo to wykonywa się przez oświadczenie złożone drugiej stronie. 
§ 2. W razie wykonania prawa odstąpienia umowa uważana jest za nie zawartą. To, co strony już świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Za świadczone usługi oraz za korzystanie z rzeczy należy się drugiej stronie odpowiednie wynagrodzenie. 

W każdej z relacji B2B oraz B2C prawo to inaczej obowiązuje: 

  • B2B  

Sprzedawca ma prawo odstąpić od umowy zawartej na odległość z klientem nawet bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni od zawarcia umowy sprzedaży. Sprzedawca zobowiązany jest do przesłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy do klienta, a taką umowę uważa się za niezawartą. Skorzystać z odstąpienia od umowy nie może w tej sytuacji klient kupujący dany produkt na fakturę. 

  • B2C 

Konsument może skorzystać z odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od daty zawarcia tej umowy, nie musi przy tym podawać nawet przyczyny. Sprzedawca w tej sytuacji ma obowiązek przyjąć zwrócony towar i zwrócić konsumentowi pieniądze wraz z kosztami przesyłki (najtańsza zwykła opcja oferowana przez sprzedawcę). 

W obydwóch przypadkach musi być stosowny zapis w regulaminie, który jasno i wyraźnie uświadomi kupujących o ich prawach i prawach sprzedawcy. W innym przypadku, bez szczegółowego puntu w regulaminie, prawo do odstąpienia od umowy nie znajdzie zastosowania z mocy prawa.  

Aby temu zapobiec, warto skorzystać z pomocy naszych specjalistów i zapomnieć o “niedopowiedzeniach i obowiązkach informacyjnych, jakie powinien zawierać regulamin sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Koszty związane ze sklepem internetowym

Założenie sklepu internetowego i jego działanie wiąże się z kosztami. Jednakże nie są one aż tak wysokie, jakby się mogło wydawać. Większość kosztów...

Sklep internetowy w branży odzieżowej – co i jak?

Zdecydowałeś się na otwarcie sklepu odzieżowego w sieci, to już połowa sukcesu za Tobą, a mianowicie wybór konkretnej branży. Zdecydowanie jest to...

Założenie gospodarstwa rolnego – co i jak

Dla osób, które nie miały wcześniej z gospodarstwem rolnym nic wspólnego, założenie własnego nie będzie takim prostym zadaniem. Aby założyć własne gospodarstwo...

Co sprzedawać w Internecie bez działalności gospodarczej?

Dzięki wejściu Konstytucji Biznesu, sprzedaż na małą skalę możliwa jest również bez prowadzenia zarejestrowanej działalności gospodarczej. Skorzystać z tego mogą przede wszystkim osoby,...

Recent Comments