niedziela, 4 czerwca, 2023
portal sprzedawcy
Strona głównae-commerceRegulamin Twojego sklepu internetowego od profesjonalistów - dlaczego warto skorzystać?

Regulamin Twojego sklepu internetowego od profesjonalistów – dlaczego warto skorzystać?

Część 4 Umowa o świadczenie Usług Elektronicznych 

Przydatność regulaminu w sklepie internetowym, to nie tylko zasady, które łączą sprzedawcę z konsumentem, ale także sprzedawcę z klientem (przedsiębiorcą). W tym przypadku można dokonać pewnych ograniczeń wobec kupującego niebędącego konsumentem. Różnica jest bardzo wyraźna w kwestii umowy o świadczenie Usług Elektronicznych. 

Usługi Elektroniczne – przykładowe rodzaje: 

  • Sklep internetowy (założenie konta); 
  • Newsletter (informacje o nowościach, promocjach przesyłane drogą elektroniczną, dostępne po założeniu konta); 
  • Opiniowanie (komentowanie, dostępne po założeniu konta). 

Każdy klient czy konsument może zakończyć korzystania z Usług Elektronicznych poprzez opuszczenie sklepu oraz usunięcie konta. Jeżeli to zrobi, umowa o świadczenie Usług Elektronicznych rozwiązuje się automatycznie bez konieczności składania dodatkowych oświadczeń żadnej ze stron tej umowy. 

Sytuacja zmienia się, w momencie, kiedy to sprzedawca sam chciałby rozwiązać umowę o świadczenie Usług Elektronicznych: 

1) w relacji B2C – wypowiedzenie takiej umowy ze skutkiem natychmiastowym jest niemożliwe. Jeżeli sprzedawca zauważy, że konsument na przykład wykorzystał by konto do zamieszczania wulgarnych kwestii na stronie sklepu, w tej sytuacji sprzedawca może wezwać konsumenta do zaprzestania takiego postępowania z wyznaczeniem terminu oraz z zastrzeżeniem niezastosowania się do wezwania – czyli usunięciem konta. 

2) w relacji B2B – sprzedawca ma prawo wypowiedzieć umowę o świadczenie Usług Elektronicznych, po przesłaniu oświadczenia o wypowiedzeniu umowy nawet ze skutkiem natychmiastowym.  

Zapisy te nie znajdą zastosowania z mocy prawa, jeżeli regulamin sklepu internetowego nie będzie miał zawartych odpowiednich informacji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments