niedziela, 4 czerwca, 2023
portal sprzedawcy
Strona głównadropshippingSklep internetowy w branży odzieżowej - co i jak?

Sklep internetowy w branży odzieżowej – co i jak?

Zdecydowałeś się na otwarcie sklepu odzieżowego w sieci, to już połowa sukcesu za Tobą, a mianowicie wybór konkretnej branży. Zdecydowanie jest to jedna z branży, w której można odnieść duży sukces, ale z drugiej strony warto pamiętać, że ma ogromną liczbę konkurencji. 

Zatem co zrobić, aby to właśnie Twój sklep zdobył ogrom klientów i wyszedł przed szereg? 

W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka krótkich wskazówek, które mogą Ci pomóc. 

 1. Formalności 

Przede wszystkim należy zacząć od rejestracji swojej działalności i spełnieniu wszystkich wymaganych do tego formalności. Następnie wybierz model prowadzenia swojego sklepu w sieci. Masz do wyboru: tradycyjny sklep internetowy, dropshipping oraz sklep działający w formie SaaS, czyli za pomocą zewnętrznego oprogramowania (ostatnio najczęściej wybierane). 

 1. Otwarcie sklepu w wybranym modelu 

Jeśli już zdecydowałeś się na konkretny model, musisz wypełnić odpowiednie parametry, takie jak między innymi nazwa firmy, nip, adres, dane kontaktowe. W kolejnym kroku powinieneś sprawdzić co tak naprawdę możesz i chcesz pokazywać na stronie swojego sklepu internetowego. Na tym etapie należy także myśleć nad logo, które będzie odzwierciedlało Twój sklep internetowy. 

 1. Zadbaj o bezpieczeństwo 

Niezbędny i najważniejszy element – regulamin sklepu internetowego. Można go przyjąć jako wzór umowy, jaką będziesz zawierał ze swoimi klientami. Dlatego ważne jest to, aby był to profesjonalny dokument, który będzie chronił zarówno Twoich odbiorców jak i Ciebie. Oprócz regulaminu, pamiętaj także o polityce prywatności oraz polityce plików cookies.  

 1. Dodanie produktów do sklepu 

Etap ten w zależności od wybranego modelu oraz sposobu zaopatrzenia się w towar może się różnić. Przy dodawaniu produktów musisz pamiętać, że każdy z nich powinien posiadać opis oraz dobrej jakości zdjęcia.  

 1. Konfiguracja wyglądu sklepu internetowego 

Tak jak w poprzednim etapie, taka konfiguracja różni się w zależności od wybranego modelu. W przypadku oprogramowania, możemy skorzystać z gotowych wzorów za pomocą kilku kliknięć. Jeśli zdecydowałeś się na działanie na własną rękę, zadanie to może być nieco trudniejsze. Pamiętaj, aby wygląd i kolorystyka Twojego sklepu internetowego nie były zbyt jasne ani ciemne, tak aby wszystko było czytelne. 

 1. Uzupełnienie menu oraz drzewa kategorii 

Jak pewnie wiesz, większość sklepów internetowych zazwyczaj na górze strony posiada menu, za pomocą którego jednym kliknięciem możemy przenieść się na inny dział sklepu. Dopracuj je tak, aby nikomu nie sprawiło trudności poruszanie się po Twoim e-sklepie. A skoro chcesz sprzedawać odzież, dopracuj również drzewo kategorii dla Twoich produktów, aby bez problemu można było przejść do każdej z nich. 

 1. Zdecyduj się na konkretne sposoby dostawy 

Podpisz umowy z wybranymi firmami kurierskimi. Zastanów się także nad możliwością odbiorów własnych w siedzibie. Najlepiej, kiedy oferujesz jak najwięcej możliwości wyborów z uwagi na różne preferencje klientów. W tym momencie musisz również określić cenę takiej przesyłki w zależności od wybranej metody oraz czas doręczenia. 

 1. Wybierz formy płatności 

W tym momencie również musisz podpisać umowę z bramkami płatności. Pozwoli Ci to na udostępnianie kilku metod płatności. Numer konta bankowego warto umieścić również w miejscu panelu administracyjnego, oczywiście jeśli udostępniasz formę płatności jaką jest tradycyjny przelew bankowy. 

 1. Zacznij sprzedawać 

Jeśli wszystko masz już dopięte, nie pozostaje Ci nic innego, jak rozpoczęcie swojej przygody i oficjalne otwarcie Twojego sklepu internetowego. 

Pamiętaj, że wszystkie wybrane elementy możesz również modyfikować w trakcie działania już Twojego sklepu internetowego.  

Gdzie sprzedawać odzież w sieci? 

Oprócz swojego sklepu internetowego, możesz poszerzyć swój zakres i sprzedawać również na innych kanałach: 

 • Facebook; 
 • Allegro; 
 • Ceneo;
 • Instagram. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments