niedziela, 4 czerwca, 2023
portal sprzedawcy
Strona głównae-commerceZmiany od 1 stycznia 2020 w opłatach recyklingowych za torebki foliowe

Zmiany od 1 stycznia 2020 w opłatach recyklingowych za torebki foliowe

Wraz z początkiem 2020 roku sprzedawcy muszą prowadzić obowiązkowo listę wydanych i nabytych toreb na zakupy z tworzyw sztucznych. Lista może być w formie papierowej albo elektronicznej. Będzie potrzebna również do sprawozdania na marszałka województwa. 

Od początku 2020 roku opłatę recyklingową należy uiścić do 15 dnia miesiąca następującego po kwartale, w którym została pobrana. 15 kwietnia 2020 roku minął pierwszy termin opłaty. Opłata musi zostać przelana na konto bankowe właściwe dla miejsca prowadzenia działalności i otwarte przez Urząd Marszałkowski. 

Co podlega opłacie recyklingowej? 

Wszystkie torby sprzedawane powyżej 15 mikrometrów, z uchwytami lub bez, podlegają obowiązkowej opłacie recyklingowej. Zwolnione są jedynie torebki poniżej 15 mikrometrów, w które pakujemy żywność “luzem”, np. Owoce, warzywa, orzechy.  

Opłata recyklingowa wynosi 20 gr za sztukę. Każdy sprzedawca może doliczyć do tego również ustaloną indywidualnie opłatę.  

Sprzedawca musi “wbić” na paragon opłatę za sprzedaną torbę. Jeśli sprzedaje ją powyżej 20 groszy, nie musi osobno widnieć kwota opłaty recyklingowej. Z wystawionych paragonów będzie miał informację o tym, ile toreb sprzedał. Pozwoli to na szybką kalkulację opłaty recyklingowej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments